O monetach

Monety z wizerunkiem HarrY'ego Pottera

Pomysł na monety z Harry’m Potterem powstał w 2021 roku. Kolejne pokolenia są zafascynowane magicznym światem stworzonym przez J.K. Rowling. To uniwersum jest ponadczasowe, przyciąga do siebie miliony fanów na całym świecie, którzy mimo upływu lat żyją tym uniwersum.

W serii znajdą się monety kolekcjonerskie wybite ze srebra.

Srebrne monety kolekcjonerskie charakteryzują się bardzo wysokim reliefem oraz ciekawymi dodatkami. Każda moneta zapakowana jest wraz z certyfikatem autentyczności w eleganckie pudełko. Kolekcjonerskie monety charakteryzują się również limitowanym nakładem, podkreślającym ich wyjątkowość.

Nakład każdej srebrnej monety 2 oz wynosi 500 sztuk, monety 200 g – 100 sztuk. Nakłady nigdy nie będą zwiększone.

Monety z Harrym Potterem są pełnoprawnymi monetami – posiadają nominał i gwarancję rządu. Z uwagi na prawo polskie, jedynie Narodowy Bank Polski posiada możliwość emitowania monet z walutą wyrażoną w złotówkach. Z tego powodu nasze monety posiadają nominał wyrażony w dolarach nowozelandzkich, a gwarancję ich prawdziwości i legalności zapewnia rząd wyspy Niue. Zwierzchnikiem tej wyspy jest głowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dlatego na awersie monet muszą znajdować się napisy w języku angielskim.

Harry Potter

Odkąd Harry Potter wyruszył ze stacji King’s Cross na peronie dziewięć i trzy czwarte, jego niesamowite przygody odcisnęły wyjątkowe i trwałe piętno na kulturze popularnej. Osiem przebojowych filmów o Harrym Potterze opartych na oryginalnych opowiadaniach J.K. Rowling sprawiło, że magiczne historie ożyły i dziś Czarodziejski Świat jest uznawany za jedną z najbardziej lubianych marek na świecie. 

Reprezentując rozległy, połączony ze sobą świat, obejmujący również: trzy epickie filmy „Fantastyczne Bestie”, „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” – wielokrotnie nagradzane przedstawienie sceniczne, najnowocześniejsze gry wideo i mobilne od Portkey Games, innowacyjne produkty konsumenckie, ekscytującą rozrywkę na żywo (w tym cztery krainy parku tematycznego) i wnikliwe wystawy.

Rozszerzające się portfolio doświadczeń w Wizarding World należących do Warner Bros obejmuje również „Harry Potter New York” – zupełnie nowy sklep flagowy, „Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter”, „Warner Bros. Studio Tour Tokyo” oraz sklepy detaliczne „Platform 9 3⁄4”.

The Wizarding World nadal ewoluuje, aby zapewnić fanom Harry’ego Pottera świeże i ekscytujące sposoby zaangażowania. Dla światowej społeczności fanów, a także dla przyszłych pokoleń; zaprasza wszystkich do zwiedzania i odkrywania magii.